Film a spiritualita: Sedmého dne

Aktuality | Kateřina Černá | 23.10.2024 19:00

Jeden týden života mexického imigranta Josého, který pracuje v malé newyorské restauraci, bydlí s partou kluků ve společném bytě, v neděli chodí do kostela a taky hraje fotbal. A protože se jeho amatérský tým zrovna dostal do finále, musí dokázat nemožné: skloubit nedělní zápas s nečekanou směnou v práci. Civilní příběh o mladém muži, který se snaží svůj život žít důstojně a odpovědně i v komplikovaných podmínkách současné americké společnosti. Snímek je obsazený především neherci a dýchá z něj nevšední realističnost, citlivost i energie. V roce 2017 film soutěžil na festivalu v Locarnu a získal si přízeň řady diváků i filmových kritiků.

Sedmého dne – středa 23. října v 19.00
(En el séptimo día, USA 2017, Jim McKay, 97 min.)
Velký sál Městské knihovny. Vstupné: 80 Kč.

V rámci cyklu Film a spiritualita uvádí Lukáš Jirsa ve spolupráci s Akademickou farností Praha a Svatováclavskými slavnostmi.